Mergi la conţinut

Expeditia Solitara Euroasia Tour Transsiberia 2010


Dan Popescu

Recommended Posts

daca mai aveai rabdare 2 ore (printre Ceausescu si poporul, traiasca PCR si alte ovatii)

apropo de asta, la un moment dat, descriind Expeditionarul clubul moto rusesc "Lupii Noptii", a spus (la modul cel mai serios si admirativ) ca "erau foarte bine organizati si eficenti, de talia UTC-ului cand era condus de Nicu Ceausescu". =))=))=))

Ptiu , la naiba... ARUNCI CU NOROI IN RENUMELE "DOMNULUI" DAN POPESCU...

dragul meu, aici gresesti: eu lucrez numai cu materialul clientului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tovarasi si pretini,

Va prezentam aspecte de la Raportul asupra iexpedixii realizate de tovarasu` Popescu.

Arena pusa la dispozitie de ACR e neincapatoare pentru zecile de mii de tovarasi. de la orase si sate, veniti sa aclame aceasta mareatza realizare a titanului motociclismului romanesc, erou intre eroi, in iepoca pe care cu mandrie o numim: iEpoca Popescu!

Raportul e dezbatut cu insufletire de cei 18.000 de membri de partid, asa cum se vede si in ilustratie.

Remacati in fundal, tovarasi, lista de foldere precum si diploma obtinuta de tovarasu` Popescu, care nimeni n-are si cred ca Mihai Barbu se tavaleste acum de nervi, ca a mers in Mongolia degeaba, ca n-are diploma ca dom` Popescu.

post-30032-032755400 1286305769_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca era ceva NATURAL sa apara un 0 care sa ne ajute sa facem diferenta intre 1 si 0 ...

superb. foarte frumos spus. concis si adevarat. :beer:

Uite cine ne reprezinta... pacat, mare pacat!

pai da, aia de la "Lupii Noptii" or fi zis ca asa o fi in Romania moda, motociclistii sa mearga-n camion.

Am auzit ca tovarasu` Ceausescu traieste-n Cuba si ca la primavara, Expeditionarul pleaca acolo, sa prezinte Raportu` si in plus sa dea noroc cu Kennedy si Elvis.Traverseaza oceanul cu flotoare si ca sa nu aglomereze R.A.T.A., merge cu camionul in restul drumului...

"Inspirat de expeditia in solitar a aventurierului roman, Fabricantul italian "Aprilia" a decis sa fabrice modelul Magadan.

Va avea flotoare ca dotare standard si detector de ursi cu boo-tuth. (husi hush)" detalii si poze pe: http://www.motocicli...c=588380&st=120

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ras mai mult decat la un film de comedie. Pana la urma nu cred ca avem ce-i face, asta e omul, se crede atotstiutor si superior, iar asta cred ca il caracterizeaza si in viata de zi cu zi, imi inchipui ce-or pati cei din casa....dar, din pacate mai sunt indivizi ca el si nu avem decat sa-i ocolim, celor care nu ne place de ei. Ca ne reprezinta, hm, pe mine unu`, ma cam doare undeva de AMR si ACR-ul lor. Apreciez doar curajul, a fost un drum greu si este de apreciat. Maniera in care abordeaza subiectul o tratez cu indiferenta si asta e.

Tare asta cu detectoarele de ursi si flotoarele. Apropo, poate are si carma si elice, d`aia nu vrea sa ne arate pozele. Si periscop.... :focus:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mario, tot respectul

si la fel ceilalti

o sa pun o lista cu ceva momente memorabile, de bun umor zic eu

nu voi da credite nimanui, sunt adunate de la lume, daca cineva isi regasteste spusele aici, sa nu se supere

sa cante muzica ...

1. Intrarea a fost gradioasa, nu degeaba ACR a avut nevoie de un spatiu mai mare. http://www.grapheine.com/bombaytv/webdesign-fr-8c592f6165e0956ab88f378e225d0f79.html Este vizibil ca cei care au subapreciat importanta evenimentului au fost rauvoitori, este evident entuziasmul in randul publicului.

2. A fost facut un raport succint, s-au prezentat obiectivele majore atinse, un raport profesionist si militaros al muncii bine facute:http://www.grapheine.com/bombaytv/communication-fr-57bfa04f0560193f88d737ed7bc9f40a.html

3. A fost evocat substratul istoric al expeditei/tur, mari vizionari au prevazut ca spiritul aventurii va duce pana la urma la asemenea realizari. De exemplu, si acum citez, "Neil Armstrong in conferinta de presa dupa aselenizarea pe Luna, a zis: un pas mic pentru mine, in comparatie cu ce va face Dan pentru motociclisti!"

4. Acum o dezvaluire. Viesparul ne-a dezinformat. Nu a plecat de buna voie, uite care a fost motivul plecarii: http://www.grapheine.com/bombaytv/illustration-uk-8fe717579b2d9d4a1b3530dab8558e9b.html. Momentul a fost prea trist, prea emotional pentru ca Viesparul sa il poata inghiti, va avea nevoie de luni de tratament psihiatric sa treaca de el. Nu te teme de adevar Viesparule, suntem alaturi de tine.

5. Dupa ce Viesparul a parasit evenimentul, au fost si filme. Unele l-au aratat pe expeditionar, cantaurul de fier care a invins natura. Altele l-au aratat pe om, cu sentimentele si trairile lui, asa cum s-a vazut si in explozia emotionala de mai sus. Ce mai incoace-incolo, clipe de viata! Iata:

- Intalnirea cu autoritatile. Un exemplu superb de demnitate, care sterge rusinea celor 50 de ani de "cortina de fier". http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-fr-f1bbae992bfb0f5a2ef30c2c34fca1c3.html

- O incercare de a dresa ursii, inca de mici:http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-uk-2aeb4a9014d3406ab9a6b312ce5c4cfd.html

Sa imi iertati numerotarea, dar simplitatea cazona a acestui eveniment m-a afectat prea tare si am simtit nevoia unei ordonari a gandurilor, altfel as fi fost coplesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.grapheine.com/bombaytv/graphist...12ce5c4cfd.html

p.s. Gaxel, cred ca iar s-au apucat baietii de sters pe motociclism.ro :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez si eu curajul acestui personaj penibil ca o mana de urs trista in spatele garii.

Datorita acestor personaje pe care le-am lasat sa se catere in tot felul de functii suntem acum unde suntem,ce se intampla in AMR sau ACR este o boala generala in societatea romaneasca sufocata de impostura si incompetenta.

Daca de atitudinea cu care respectivul a fost primit aici ar fi avut parte toti cei asemenea lui multe probleme s-ar fi rezolvat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez si eu curajul acestui personaj penibil ca o mana de urs trista in spatele garii.

Datorita acestor personaje pe care le-am lasat sa se catere in tot felul de functii suntem acum unde suntem,ce se intampla in AMR sau ACR este o boala generala in societatea romaneasca sufocata de impostura si incompetenta.

Daca de atitudinea cu care respectivul a fost primit aici ar fi avut parte toti cei asemenea lui multe probleme s-ar fi rezolvat.

Chestia e ca "cainii latra, ursul merge" cu camionul, trenul, avionul, perpedes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ca v-a pacalit, a asteptat pana ati plecat voi terminatii din sala si abia cand a ramas numai cu oamenii de valoare a inceput cu adevarat prezentarea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ca v-a pacalit, a asteptat pana ati plecat voi terminatii din sala si abia cand a ramas numai cu oamenii de valoare a inceput cu adevarat prezentarea!

Daa, clar! =)) Este evident ca ochiul sau ager, ca doar e de meserie, a identificat din prima elementele ostile, de-aia a spus numai prostii doua ore, doar ca sa ne chinuie pe noi astia, terminatii. Ce pedeapsa mai grozava putea oare sa ne dea?

"Au fost de asemenea prezente persoane din media, inclusiv reprezentanti ai unei case de productie de film" -Pai unii din reprezentantii caselor de filme deja lucreaza, Nea`Dane.... :yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Da' totusi , ce-a "patit " dragul nostru expeditionar COMUNIST care cica reprezinta MOTOCICLISTII ROMANI?

Nu mai ne "bucura retina" cu vreo "interventie forumistica"?

Sau e FOARTE ocupat cu altele? :focus:

Cred ca nu meritam .=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pa dracu, a mai durat vreo 10 minute si au adormit si restul participantilor, acu poa' sa zica orice ce plm, a ramas singur ( ca masura anticopiere) :tongue: , si pe urma a prezentat cum zboara porcu'.

De fapt va zic io, raportul asta este facut pe baza comentariilor noastre de pe forumuri, prea multe se potrivesc acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...