Mergi la conţinut
  • 0

SCOALA MOTO - FOLLOW ME


bratovicicristian

Întrebare

DRAGI VIITORI SI ACTUALI MOTOCICLISTI,

Ne face o deosebita placere sa va anuntam ca odata cu inceperea sezonului de primavara, s-a deschis O NOUA SCOALA MOTO, unde puteti intalni servicii de calitate si noi metode de imbunatatire a manevrarii motorului in siguranta ptr. dvs. cat si, cursuri speciale pentru obtinerea permisului de conducere, unde experienta se imbina cu profesionalismul.

Aici puteti gasi instructori moto cu foarte mare experienta, rabdare, cu metode deosebite de pregatire, care fac tot posibilul sa vina in intampinarea dvs., ajutandu-va sa va descoperiti abilitati, care in alte conditii de pregatire, intarzie sa apara.

Da !!! NOI SUNTEM !!! ECHIPA MOTO "FOLLOW ME" !!!

Ne place sa fim originali, sa avem idei noi si bune care sa ajute in promovarea performantelor dvs., asa ca ne-am gandit la iubitorii de motoare sa gasim noi tehnici de perfectionare in acest domeniu. Una dintre ideile care vin in intampinare dvs. este chiar IESITUL IN TRAFIC.

DA!!! ESTE ADEVARAT! CU NOI PUTETI IESITI IN TRAFIC !!!

Desi ca "nume", suntem noi pe piata, nu consideram ca suntem incepatori, fiind cunoscuti de mult timp in aceasta "mica lume a motociclistilor". Aceasta o demonstreaza numai si numai experienta noastra, care este bazata pe multi si multi ani de lucru in domeniu, unde s-a dovedit ca am fost bine priviti si apreciati.

In continuare, ne face placere sa va introducem in activitatea detaliata a echipei "FOLLOW ME" oferindu-va urmatoarele:

- CURSURI SPECIALE DE PERFECTIONARE IN TRAFIC pentru posesorii permisului de conducere categoria A – A1, in vederea acumularii experientei necesare conducerii in siguranta a motocicletei.

- CURSURI SPECIALE PENTRU OBTINEREA PERMISULUI DE CONDUCERE CAT. A – A1

- DE LA NOI, PUTETI PRIMII CONSILIERE GRATUITA BAZATA PE O VASTA EXPERIENTA IN VEDEREA ALEGERII TIPULUI DE MOTOCICLETA, ACCESORIILOR SI A ECHIPAMENTULUI AFERENT

- LA NOI PUTETI BENEFICIA DE ECHIPAMENTE DE PROTECTIE CARE SUNT OBLIGATORII PE TOATA DURATA DESFASURARII CURSURILOR (casca de protectie integrala, cagula, armura – full body armour, protectii ptr. genunchi si tibie, manusi si combinezon de ploaie

- SI NU IN ULTIMUL RAND, DE STATII RADIO DE ULTIMA GENERATIE (WALKY – TALKIE) – COMUNICAREA INTRE INSTRUCTOR SI CURSANT FACANDU-SE PRIN INTERMEDIUL STATIILOR RADIO PERFORMANTE

- PE TOATA DURATA PREGATIRII, CURSANTII VOR LUCRA PE 5 TIPURI DE MOTOCICLETE YAMAHA (YBR 125, TW 125, VIRAGO 535, XJ 600, XT660R)).

- TOATE CURSURILE SE DESFASOARA PE POLIGONUL DIN INCINTA "SEMA PARK" (SEMANATOAREA) IN CONDITII DE MAXIM PROFESIONALISM, SUSTINUTE DE PILOTI CU MULTA EXPERIENTA ATAT IN CAMPIONATUL NATIONAL DE VITEZA, CAT SI IN TRAFICUL DE ZI CU ZI

.

Instructorul nostru CRISTIAN BRATOVICI (tel.: 0728 728 598; e-mail: cristian.bratovici@motoschool.ro), este recunoscut ca fiind unul dintre cei mai buni si cunoscuti instructori moto din Bucuresti, care prin metodele aplicate, face tot ce este posibil pentru ca dvs. sa iesiti in siguranta in trafic.

CURSURILE LA CARE PARTICIPATI SE BAZEAZA PE METODA / SISTEMUL DE LUCRU "FACI CA MINE".

Prin conditiile de calitate superioara pe care le oferim, atat prin instructaj, motociclete, echipament performant cat si prin sistemul de lucru "FACI CA MINE", consideram si garantam in acelasi timp, ca nimeni nu va pleca nemultumit si nepregatit de la noi.

Avand in vedere ca suntem cei mai buni in domeniu, va asteptam pe poligon nostru din SEMANATOAREA (complex SEMA PARC), sa va convingeti !!!

INSCRIERILE PENTRU CURSURILE PRACTICE, SE POT FACE LA :

Tel.: 0728 728 599; 0728 728 598

E-mail:office@motoschool.ro; cristian.bratovici@motoschool.ro

WEB: www.motoschool.ro

Cu deosebit respect,

ECHIPA MOTO FOLLOW ME

Instructor principal CRISTIAN BRATOVICI

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Si eu am terminat scoala la Follow me ! Pot spune ca tot ce este descris in primul post este adevarat dar nu este complet. Consilierea de care ai parte este la fiecare sedinta, chiar si dupa. Nu o data am mai stat dupa sedinta, 1-2 ore de vorba cu domnul Cristian Bratovici. Se pare ca acest om are rabdare de fier. Cred ca a auzit aceleasi intrebari de mii de ori insa nu-si pierde simtul umorului si-ti explica. Cand este ceva serios are grija sa accentueze acest lucru.

Daca tineti la integritatea corporala merita facuta scoala cu domnul Bratovici. Am mers 2 veri pe moto inainte de permis si tot nu stiam mare lucru. Pot spune ca dupa ce am luat permisul si m-am acomodat cat de cat cu Kawa, am iesit fara teama in trafic. Pana acum nici un incident....(sper sa ramana asa cat mai mult timp :D ).

Tineti minte un singur lucru, simplu fapt ca obti un permis pt cat A nu inseamna ca poti sa mergi pe motor in siguranta.

PS Nu stiu prea bine cum sunt alte scoli insa mai pot sa adaug ca veneau la acesta scoala si posesori de permis cat A obtinut doar cu invatarea traseului, nu cu invatarea modului de a merge pe o motocicleta, ca sa invete sa mearga .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

In sfarsit prima scoala cu instructori adevarati care au incredere in ceea ce te invata si au curajul sa scoata studentii in trafic normal. Bravo!

Cum stau treburile din punct de vedere legal? Aveti voie sa iesiti cu studentii in trafic in timp ce conduc singuri motoarele? Tehnic nu ar avea voie pentru ca nu au permis. Ce se intampla daca va opreste politia?

Aici exista un permis provizoriu care iti da voie sa circuli insotit de instructor dar nu inteleg cum se procedeaza in tara. Va rog sa-mi spuneti si mie.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
In sfarsit prima scoala cu instructori adevarati care au incredere in ceea ce te invata si au curajul sa scoata studentii in trafic normal. Bravo!

Cum stau treburile din punct de vedere legal? Aveti voie sa iesiti cu studentii in trafic in timp ce conduc singuri motoarele? Tehnic nu ar avea voie pentru ca nu au permis. Ce se intampla daca va opreste politia?

Aici exista un permis provizoriu care iti da voie sa circuli insotit de instructor dar nu inteleg cum se procedeaza in tara. Va rog sa-mi spuneti si mie.

Multumesc

Pai iesi in trafic dupa ce ti-ai luat carnetul tu pe o moto si instructorul pe alta dar asta dupa ce ai dat ex si lai luat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...