Mergi la conţinut

Mai Multi Prieteni, Mai Uniti, Impreuna Pentru O Idee Si O Pasiune Fara Margini


Noni

Recommended Posts

”Mai mulți prieteni, mai uniți, împreună pentru o idee și o pasiune fără margini”

Ne-am adunat într-o familie, fraţi pe şosea și camarazi în comunitate. O pasiune cu două roţi, un million de prieteni pe şa, motocicliști pe Harley sau scuteriști cu acte noi.

Te-ai gândit vreodată de ce pe motocicletă nu există marşarier? Pentru că echilibrul este imposibil de atins atunci când mergi cu spatele pe două roţi. Priveşte în faţă, mergi înainte. Asta facem noi zi de zi pe Pro-Bike.

Pasiunea pentru motociclete ne-a adus la un loc şi-am vrut să creăm un cămin pentru cei ca noi. Suntem mulţi, gândim la fel, ne dorim şi visăm la aceleaşi lucruri, avem unitate în aspiraţii şi ne inspirăm unul de la celălalt. Ne găseşti poveştile pe site, în nenumaratele topicuri scrise cu drag de membri.

Am conturat online un loc ce oglindeşte realitatea pe care o întâlnim zi de zi. Te pregăteşti să devii motociclist? Aruncă un ochi pe site şi îţi vei face o idee despre lumea în care păşeşti. Pe forum ne poți întreba orice, fie că eşti începător, fie că vrei să ne dai un sfat. Suntem aici o familie de peste 39.000 de membri. Cu unii te vei iubi, cu alţii te vei contra, ca în viaţă, ca în orice familie. Ca pe motocicletă. Ştii cum într-un grup de motociclişti pe şosea doi, trei merg în faţă, doi, trei rămân mai în spate? Pe Pro-Bike noi nu lăsăm pe nimeni în urmă, stăm în linie cu toţii.

În comunitatea Pro-Bike, ajutorul reciproc este esenţial. Motocicliştii se ajută între ei ca fraţii, iar membrii comunităţii ştiu cum să ofere ajutorul, dar şi să-ţi dea idei pentru a te descurca singur în situaţii dificile sau se te direcţioneze către un prieten, care are un prieten, al cărui prieten îţi descurcă iţele. Ştii despre ce vorbim, lumea este mare, dar în lumea motocicliştilor ne ştim cu toţii. Iar dacă ţi-e mai uşor să navighezi online, pe site ai multe instrumente utile: harta serviciilor pentru motociclişti (service-uri şi magazine), harta drumurilor din România pentru diverse tipuri de motociclete sau harta membrilor, prin care aceştia se pot contacta şi îşi pot vedea locaţia. Ba chiar şi peste 1600 de manuale de service ca sa îţi poţi repara sau întreţine singur motocicleta.

Aici suntem toţi campioni. Majoritatea dintre noi suntem campioni ai tastaturii, mereu prezenţi, dar alţii sunt campioni adevăraţi, ce şi-au luat inspiraţia de pe site şi au adăugat un strop de competitivitate genetică. Creştem talente, ne place să îndeplinim vise şi să ghidăm vieţile şi roţile către drumuri cu asfalt întins.

Dacă vrei să vezi atmosfera destinsă din comunitatea noastră, este de ajuns să deschizi galeria cu poze de la întrunirile si evenimentele noastre. O să te îmbeţi din poveştile în imagini ale călătoriilor, parfumate cu inspirație de noi destinaţii. Şi dacă tot nu eşti convins, trebuie să ne vizitezi şi în carne şi oase. Ne întâlnim adesea şi în persoană.

Pentru că viaţa este prea scurtă să nu facem ceea ce ne place, am ales viaţa pe două roţi. Ca şi tine. Şi tot ca tine, ne este greu peste iarnă să ne luăm rămas bun de la “iubita” cu motor. Aşa că nu ne luăm, dar de fiecare dată când o părăsim pentru o vreme, mai aruncăm o ultimă privire în spate.

Ştim că te regăseşti în cele de mai sus, aşa că alătură-te nouă. Vrem să te cunoaştem, spune-ne povestea ta.

Până atunci: Live, Love, Ride!
Echipa pro-bike

logo3-principal.thumb.png.e0cd86f2882a9c

P.S: Impreună cu câtiva prieteni actori, am creat un filmuleț intitulat: "Ești motociclist dacă...". Filmul s-a dorit a fi amuzat, astfel, apreciem dacă îl tratezi ca atare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si...pana la urma...voi, motociclistii adevarati, aia de chiar aveti motoare si le rulati pe sosele si nu numa'...nu puteti fi amuzanti? Trebuie teatru pentru a fi amuzant?...Eu cred in idealuri ce nu suporta teatru si actorie. Da...amuzant? Cand crezi stai drept, cu capu' sus si fruntea'nainte!

P.s. e al naibii de "a naibii treaba"... asta e! Imi pare rau ca site-ul asta, ce, prin slogan se pretinde unu' ...ca intre prieteni,uniti de-o pasiune comuna,motocicleta, creeaza false, mult prea false imagini(care,pentru mine,sunt importante); imagini si cuvinte spuse doar sa dea bine ...si atat. Fiecare e propriul lui profesor. Fiecare e liber sa creada in ceea ce simte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut abcxyz, 

 

Imi pare rau ca nu empatizezi cu filmuletul care s-a dorit a fi haios. Trebuie sa iti infirm insa afirmatia legata de "falsele imagini" la care faci referire. Daca pasiunea si prietenii nu ar fi existat, aceasta comunitate nu ar fi existat, este un lucru cert.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Si...pana la urma...voi, motociclistii adevarati, aia de chiar aveti motoare si le rulati pe sosele si nu numa'...nu puteti fi amuzanti? Trebuie teatru pentru a fi amuzant?...Eu cred in idealuri ce nu suporta teatru si actorie. Da...amuzant? Cand crezi stai drept, cu capu' sus si fruntea'nainte!

P.s. e al naibii de "a naibii treaba"... asta e! Imi pare rau ca site-ul asta, ce, prin slogan se pretinde unu' ...ca intre prieteni,uniti de-o pasiune comuna,motocicleta, creeaza false, mult prea false imagini(care,pentru mine,sunt importante); imagini si cuvinte spuse doar sa dea bine ...si atat. Fiecare e propriul lui profesor. Fiecare e liber sa creada in ceea ce simte.

Imi cer scuze in locul celor care au facut topicul si filmuletul ca nu s-au reusit a fi pe placul tuturor... Poti descrie putin umorul pe care-l apreciezi, teatrul sau ce intelegi tu prin teatru si, sigur se va gasi cineva care sa creeze ceva si pentru gustul tau. Tu ai spus ca "fiecare e liber sa creada in ceeace simte". Simti cumva ca cineva te forteaza sa crezi in aceste lucruri? Uni chiar cred in ele si le apreciaza in mod deosebit. Pentru acestia sunt facute sau expuse aici.

 

Nu vad la care imagini "false" te referi. In plus, fals sau adevarat, pe unii chiar ii ajuta, pe altii chiar ii inspira. Ok, nu totul, cum dealtfel am spus mai devreme si te-ai apropiat si tu de idee dar, intre toate acestea, (imagini "false", vorbe "sa dea bine", etc), cred ca fiecare gaseste cate ceva si pentru el.

 

Daca ai racit, nu te apuci sa cercetezi si sa descoperi tu aspirina, te duci la farmacie si iti iei una sau un alt medicament. Pentru acestea, au muncit si au experimentat altii, profesionisti in domeniul medicamentelor, iar acum medicamentul te ajuta pe tine sau pe oricine are o problema asemanatoare. Pe site, impartasim cunostinte, pareri, povesti, etc deci, experienta. In cea mai mare masura, cunostintele si experienta profesionistilor. De ce? Pentru ca uni, care au nevoie de acestea, sa aiba de unde se inspira. Nu sunt toate pe gustul tuturor, nu vor fi niciodata dar, daca tu nu ai nevoie de friptura pentru ca esti vegetarian, am eu sau un alt membru/vizitator al comunitatii.

 

Cam asa stau lucrurile sau, asa am eu impresia ca stau si, desigur, nimeni nu te obliga sa fi de acord cu mine. Dar poate asta te ajuta.

P.S." Fiecare e propriul lui profesor" dar, orice profesor bun invata mereu si, uneori mai are nevoie si de inspiratie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ca o completare la filmulet .

Atunci cand cineva ma intreaba de ce am trei si mai multe motociclete  , eu de fiecare data  raspund ;

- Nevasta nu am voie sa tin decat una si de aia am mai multe motociclete .

 

... hai sa va pun un filmulet care sigur are sa va descrețească frunțile

 

 

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/701837-senior-riders-intrunire-in-arges-septembrie-2013/page-5#entry3566057

 

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Noni unpinned this topic

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...