Mergi la conţinut
  • 0

Schimbarea Vitezelor


Creative19

Întrebare

10 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

din viteza 1 ca sa treci intr-a doua pur si simplu ridici cu o miscare ferma schimbatorul si sare intr-a doua. Nu este nevoie de doua miscari. Insa, daca vrei ca din viteza 1-a sa o duci in neutru, trebuie sa ridici foarte usor schimbatorul, pana cand iti apare pe display cu verde acel N - indicand ca esti in punctul mort

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
un singur lucru inca nu l-am inteles.....am priceput ca prima viteza e in jos...urmatoarele fiiind in sus ( avand punctul mort ca referinta).

Dar cand sunt in viteza 1 trebuie sa apas de 2 ori pentru a ajunge in viteza2?

plz help

multumesc anticipat! :blush::beer:

Nu iti bate capu ca nu o sa gasesti a 2 a :D neutralul o sa il gasesti mai greu =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
@Creative dar tu ai carnet?

Sau iesi deja pe strada cu motocicleta?

Si depsre asta exista tone de poze si explicatii pe net. Da un search, o sa vezi ca-ti explica ca la prosti

ma plimb ca deja am motor, dar nu pe drumurile publice:) deoarece cand ies pe strada sa stiu cate ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Creative , MAN , din ce am vazut ai 15 ani! Pune mana si citeste mai mult , dupa mergi pe circuitu' ala al vostru de langa bacau , si pui in aplicare!

Cu toate ca eu nu ti-as recomanda motocicleta... ai sanse sa te "belesti" pe toate partile mai repede... Din cati motociclisti cunosc , NU E UNU' care sa nu se fi "raschetat" cu pielea de asfalt , din cauze diverse... unii mai sa crape din cauza unor boi cu masina , care s-au gandit ei sa intoarca in mijlocul EUROPENEI , Iar unul chiar a murit la intrarea in Buzau pe un Moto guzzi anul trecut... nu l-am cunoscut personal da' am amici care-l stiau bine... Si mergea la servici pe la 08:30 cand i-a intors unu' in fata ... :blink:

lasa-te de motoare ca deja cu traficul de azi , e prea periculos :beer:

eu zic sa te apuci de ENDURO-CROSS! LA DAKAR CU TINE , DACA ITI PLAC MOTOARELE ASA DE MULT!

La "dakar" si pe coclauri e cu muuuult mai distractiv decat pe soselele "patriei" unde toti analfabetii si TZIGANII BORATZI AU PERMIS DE CONDUCERE! (noroc ca au bani , ca altfel nu pupau ei asa ceva!) Vorba aia : "Prost sa fii , noroc ca esti" :D

sau era "ca ai"? asta se aplica conservagiilor nesimtiti!

:beer:

P.S. vitezele se schimba dupa cum crezi tu! la ce turatie vrei , ca doar e motorul tau si mergi "cum vrea muschiu' tau cu el" :D

ah, uitam: si eu am "muscat" din asfalt , da' aveam combinezonu' din piele pe mine , si n-am avut nimic , doar casca rasa pe o parte , si mana stanga mi-a stat umflata vreo 3 luni... DA' N-AM RUPT-O! :-)

si am cazut din cauza ghetii si a unui strat fin de praf de deasupra care parea a fi ciment... pe scurt: mi-am furat-o...

asta a fost cea mai nasoala , ca n-am mai mers pe motor pana nu s-a ameliorat mana...

Apreciez ca incerci sa ma feresti de julituri dar eu totusi vreau sa marg cu moto pe aceste " drumuri romane" =)) .

oricum merg cu 40-50 asa ca voi pati nimika spr. eu sunt foarte prudent. Plus ca (,) daca tota lumea nu ar mai merge pe motoare asta ar insemna k soselele din romania nu vor mai fi strabatute de nici un motociclist?

Asa ai fost si tu...incepator

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...