Mergi la conţinut

Detinatori De Kawasaki Zzr 1100


Recommended Posts

Buna ziua doamnelor si domnilor! Am deschis un nou topic pt ca as vrea sa cunosc si alti posesori de ZZR 1100,daca mai sunt si pe unde mai sunt,sa vedem care pe unde ne facem reviziile,de unde cumparam piese si/sau consumabile etc. Chestii din astea. nu fiti timizi,postati.

Eu detin un ZZR 1100 din 97' ; 13000 km reali,luat ca si fosta motocicleta,de la cumnatu meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Si eu detin un Kawasaki ZZ-R 1100 din 1991,modelul C...sint foarte multumit de el...are putin peste 100.000 km,dar se tine bine...

Referitor la piese si intretinere...pisele le achizitionez de la diferiti furnizori iar intretinerea o efectuez singur...in micul meu atelier.... http://www.danube-rebels.ro/viewtopic.php?f=9&t=14

Pun aceste rinduri .....

Istoria modelului

Ceea ce conteaza la sportivii de elita este doar puterea. Din acest punct de vedere, Kawasaki ZZ-R 1100 a fost in frunte chiar de la prima sa aparitie. 147 CP! Pentru inceput pilotii ramaneau ca la dentist, iar imediat dupa aceea le ploua in gura:

post-28516-12709148984226_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut man,s-o stapanesti sanatos,e frumoasa si puternica. Si eu sunt superfericit ca am ales-o pe ea,vrusesem sa cumpar un VFR,dar cumnatu meu s-a hotarat si mi-a vandut-o. Ture asa de lungi nu am facut inca,insa in viitorul apropiat am in plan un drum Romania-Belgia si retur,sunt sigur ca nu o sa am nici cea mai mica problema cu ea.

Cel mai mult imi place ca pot sa merg cu si in gasca de chopper-isti la viteze de 90-120 km/h,dar pot sa merg si cu baietii cu SS-uri cu viteze 140-200 km/h cu sprinturi de 200 pana la cat vor ei km/h. pun si eu 2 poze cu bestiuta mea.

dscf2055h.th.jpg

dscf2059.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

salutare, am si eu un zzr 1100 din 1996. Din pacate unul din proprietari a decis sa ii modifice tobele si nu sunt prea incantat de rezultat. Daca are cineva un set de tobe originale sa lase un mess aici si poate il scap de fiare :). Este valabil si pentru carene  dar pe acestea le voi

achizitiona dupa ce fac rost de tobe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut, am eu un set de tobe originale, plus carene, plus restul motoretei daca mai ai nevoie de ceva piese. 

Tocmai ce m-am decis sa o dezmembrez. Motoreta arata foarte bine, e proaspat vopsita si carenele reparate(prinderile au fost refacute).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...