Mergi la conţinut

Calatorii Lejere Cu Tinta


Recommended Posts

mi-a venit o idee: ce-ar fi, intr-o buna zi, sa mergem cu totii sa-l sustinem la concurs pe pustiul Andrei? poate ati urmarit topicul... http://www.pro-bike..../54430-micutul/ ce ziceti? micutul andrei merita inclus in planul nostru de plimbari cu tzinta? asta-i pagina lui: http://www.micutulandreifilimon.com/ ce ziceti? mergem sa-i facem galerie pustiului?

post-30032-003969600 1280171307_thumb.jp

post-30032-005720000 1280171315_thumb.jp

post-30032-096374300 1280171322_thumb.jp

post-30032-058656600 1280173481_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k3 tataaaa...mai, ne-am distrat, mie mi-a placut.

asa cum ziceam, daca se potriveste totul, la urmatoarea sunt prezent, spre slanic. timpul si banii sunt momentan problema, si cum cum banii se rezolva de un plin, timp sa am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proprietarul K3-ului e nitel ciufutiar voi intreceti masura,acu' hai inteleg caterinca dar vorba lunga saracia omului(vreti sa exemplific?).Ieri ma durut spatele din cauza drumului ideal pentru motoreta mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doritorii pot veni la programul de mentorat pentru incepatori al lui Cezar, joi, ora 18, in parcarea IKEA.

S-au anuntat deja participanti, voi veni si eu, amanunte aici: http://www.pro-bike....i/page__st__690

E excelent sa exersam diverse chestii tehnice cu Cezar inainte de tura de sambata.

Pentru mine este o ocazie nepretuita si nu o voi rata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine a expirat ITP-u pe 24 si vineri sunt reprogramat la rar pentru inspectia tehnica....nu vreau sa ma risc sa ies cu mobra si sa raman fara talon,plus amenda

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. am avut oaresce probleme din cauza unei muste care a vrut sa vada cat de tare e ochiu meu, la viteza cu care se rula imi permiteam sa merg cu viziera ridicata, si bineinteles ca a trebuit sa opresc un pic sa ma frec si io la ochi ca imi curgeau balele din el

2. nu am putut sa ma abtin pe acei 12 km de drum neasfaltat sa nu merg si eu un pic asa cum ne place noua astia cu enduriste chestii socoteli

3. @Eugen tati nimeni nu a fortat pe nimeni, daca eu am mers pe o roata asta nu inseamna ca ii indemnam si pe baieti sa faca si ei ca mine si crede-ma ca nu am mers cu 300km/h pe o roata (nici macar pe 2 roti nu pot sa merg cu 300) ca nu sunt Ghost Rider cu Busa de 500HP. Daca tu nu vrei sa vii la plimbare este strict alegerea ta, daca nu te simti in stare si crezi ca este "prea incepator" printre incepatori e treaba ta si crede-ma ca in felul acesta si cu atitudinea asta nu vei ajunge niciodata sa mergi cum trebuie. Unde mi-a permis soseaua am mers un pic mai tare ca era pacat de unele curbe sa nu le abordez in felul in care imi place, dupa care m-am retras iar in spatele plutonului.

4. mamaaaaaa k3-u ala cu jante aurii e "tru" rau frate :P

Una peste alta a fost o plimbare frumoasa si reusita, ne-am dixtrat si noi cum am putut si am vazut niste locuri pe care poate unii din noi pentru prima oara, un prilej bun pt a ne cunoaste mai bine si pentru baietii care au iesit pentru prima data la un drum mai lung sa invete cate ceva despre mersul in grup, franari, curbe, sa-si invete motocicleta si poate chiar lucruri noi despre ei insisi.

Sunt cu ochii pe voi, sambata lucrez pana la ora 14, dar poate dupa program ma urc pe motoreta si vin dupa voi.

Bafta si numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba daca va streseaza CA TREIU cu jante aurii(din fabrica pentru necunoscatori),eu nu mai vin la nici o plimbare

V-am spus sa incetati da' vad ca nu va puterti abtine si nici nu imi sunteti amici sa va permit sa faceti caterinca de mobra mea

incercati-va glumele inteligente prin alte parti..eu nu va voi mai da ocazia sa faceti vreo remarca la adresa mobrei mele pe viitor pentru ca nu o sa mai vin la nici o plimbare cu voi daca repetati ca papagali acelasi lucru incontinuu

BAFTA la plimbari fara ca,ca- treiu mai sa va mai insoteasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba daca va streseaza CA TREIU cu jante aurii(din fabrica pentru necunoscatori),eu nu mai vin la nici o plimbare

V-am spus sa incetati da' vad ca nu va puterti abtine si nici nu imi sunteti amici sa va permit sa faceti caterinca de mobra mea

incercati-va glumele inteligente prin alte parti..eu nu va voi mai da ocazia sa faceti vreo remarca la adresa mobrei mele pe viitor pentru ca nu o sa mai vin la nici o plimbare cu voi daca repetati ca papagali acelasi lucru incontinuu

BAFTA la plimbari fara ca,ca- treiu mai sa va mai insoteasca

dar nu te-a jignit nimeni, sandule. tu jignesti, cu acest post.

si gresesti reactionand asa bosumflat, ca o fetitza care-si ia bicicleta cu jante aurii si se duce sa se joace la alta scara, ca au necajit-o baietii de la bloc...

oamenii au glumit cu tine ... daca tu nu stii de gluma.... e problema ta, nu a noastra.

veselia, umorul, caterinca sunt un "must have" la Festina Lente !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accept caterinca pina la un anumit punct.......si nu imi place aluziile la jantele aurii

Cred ca am spus destul de clar si raspicat sa se inceteze cu ,,glumele'' dar ca s-a continuat ..asta nu mai e caterinca,iar daca voi nu stiti sa incetati e problema voastra nu a mea

Mi s-a repetat sambata cel putin de 30ori cuvantul CA TREI(plm gluma gluma da' ce-i mult... )plus pe forum,tu ce spui,asta mai e caterinca?....sincer ma lasa rece glumele de cacao.De aia nici nu o sa mai vedeti ca treiu meu la vreo plimbare.

Deci..multa bafta cu caterina pe viitor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenim la ale noastre. cum toate voturile de pana acum s-au indreptat coplesitor doar intr-o singura directie, vom merge sambata la:

Salina de la Slanic-Prahova http://www.romanianm...-slanic-prahova Traseul are 200 km dus-intors si se desfasoara in cea mai mare parte a sa pe DN1 si DN1A, vezi traseul detaliat aici: http://www.mopedmap.net/route/612710

Plecarea se face de la benzinaria Petrom de pe dreapta -cum treci pe sub podul de cale ferata de dupa fantana Miorita, ora 9.30.

Este cunoscută drept cea mai mare salină din Europa.

Muntele de Sare, unic în lume, Grota Miresei, Baia Baciului, Baia Verde şi Salina Unirea sunt numai câteva dintre atracţiile staţiunii care, potrivit documentelor, mai bine de 300 de ani a fost un important loc de exploatare al sării. Salina este formată din 14 camere, în formă de trapez, având o deschidere la bază de 32 de metri, la tavan de 10 metri şi o înălţime de 45 de metri.

PS: destinatiile ce primesc totusi voturi vor fi propuse pentru o alta iesire; si poate propune oricine, orice alta destinatie !

post-30032-051137400 1280333132_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, daca nu aveam fractura de bazin , sigur veneam si eu cu voi, dar, vad ca mai am de asteptat. Puneti careva un abtibild mic pe parbriz si pentru mine, sa fiu si eu cu voi, :scooter: la" figurat".

Asfalt uscat va doresc si distractie maxima !! :thumbup: Excelenta locatia, am votat-o si eu.:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Papilon, inca nu mergem la capidava mergem la salina, poate pana cand vom ajunge la capidava te vei simti mai bine si ne vei putea insoti. Am vazut ca ai votat capidava.

Viespare ai dreptate mai bine revenim la ale noastre : ), maine vedem ce si cum in parcare la Ikea. La aceasta actiune de Sambata va participa si un amic de-al meu cu un bembeu nu's de care alb :biggrin: pe nume jamalex, deci incepem sa marim grupul.

@sandu 07

Daca atat ai inteles, iti urez bafta, sa fii sanatos si sa nu ai parte de evenimente! Mi-a parut bine de cunostinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Papilon, inca nu mergem la capidava mergem la salina, poate pana cand vom ajunge la capidava te vei simti mai bine si ne vei putea insoti. Am vazut ca ai votat capidava.

Viespare ai dreptate mai bine revenim la ale noastre : ), maine vedem ce si cum in parcare la Ikea. La aceasta actiune de Sambata va participa si un amic de-al meu cu un bembeu nu's de care alb :biggrin: pe nume jamalex, deci incepem sa marim grupul.

@sandu 07

Daca atat ai inteles, iti urez bafta, sa fii sanatos si sa nu ai parte de evenimente! Mi-a parut bine de cunostinta.

DA, acum am vazut ca am votat aiurea, am reparat, la salina voiam si eu de fapt.:scooter: :scooter: :scooter:

Si nu va mai certati, s-a interpretat aiurea, ..... ce naiba, mai bine beti o bere decat sa va certati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba daca va streseaza CA TREIU cu jante aurii(din fabrica pentru necunoscatori),eu nu mai vin la nici o plimbare

V-am spus sa incetati da' vad ca nu va puterti abtine si nici nu imi sunteti amici sa va permit sa faceti caterinca de mobra mea

incercati-va glumele inteligente prin alte parti..eu nu va voi mai da ocazia sa faceti vreo remarca la adresa mobrei mele pe viitor pentru ca nu o sa mai vin la nici o plimbare cu voi daca repetati ca papagali acelasi lucru incontinuu

BAFTA la plimbari fara ca,ca- treiu mai sa va mai insoteasca

Sanducule frate K3-u tau nu streseaza pe nimeni stai calm nu te mai enerva asa repede ca esti tanar si nu are rost, caterinca e caterinca, fierul e fier, de mobra mea fac toti caterinca si chiar mult mai grea decat s-a facut acum cu tine, nu te mai enerva ca a zis cineva ceva de mobra ta, daca cumva cineva face ceva atunci sa te enervezi si sa dai replica care se cuvine. Jantele alea sunt chiar misto si crede-ma pe cuvant ca si eu mi-as dori un set portocaliu pt mobra mea, dar acum am alte prioritati si nu imi permit sa dau 1300 E pe un set, dar sper ca in iarna imi voi permite si sa fiu al dracu daca nu te las la primavara sa faci si tu caterinca de mobra mea. Daca pt atata lucru te superi si nu mai vrei sa vii la plimbari, cu niste baieti care nu cred ca te-au jignit sau te-au facut sa te simti umilit sau inferior in vreun fel la plimbare de sambata, dai dovada de o gandire puerila si mai ai de crescut si de bagat multe chestii la cap in legatura cu socializarea. Gata ma opresc aici ca sigur vei interpreta gresit ce am vrut sa zic.

Oricum eu iti urez bafta si sa auzim numai de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, daca nu aveam fractura de bazin , sigur veneam si eu cu voi, dar, vad ca mai am de asteptat. Puneti careva un abtibild mic pe parbriz si pentru mine, sa fiu si eu cu voi, :scooter: la" figurat".

Asfalt uscat va doresc si distractie maxima !! :thumbup: Excelenta locatia, am votat-o si eu.:thumbsup:

las` ca te faci tu bine... am cautat ieri un actipild care sa te simbolizeze; n-am gasit, sa iau o brosa tip fluture? daca se interpreteaza? ... las` ca improvizam ceva pana la urma, ca sa fii si tu la salina...

Pentru tinta Salina Slanic-Prahova au votat: viesparul DeusEx1 , mitza123 izh56 , Feroce Ciprian-Yamaha papilon .

Cum papillon e in refacere iar pt ciprian yamaha destinatia este cam indepartata si dificila, cum feroce lucreaza sambata, se pare ca vom merge urmatorii:

-deusex, mitza, izh, viesparul + jamalex + reprezentantul surpriza al lui penetru + amicul lui mitza cu shadow. (sper ca n-am uitat pe nimeni)

Deci cam 7 insi. Cine mai vrea sa vina sa pofteasca, sa se anunte p-acilea sau sa se prezinte direct la benzinaria Petrom de pe dreapta -cum treci pe sub podul de cale ferata de dupa fantana Miorita, sambata 31 iulie, ora 9.30

rugamintea e sa va aruncati ochii si pe traseu http://www.mopedmap.net/route/612710 si daca-s obsevatii, informatii sau obiectii, sa le exprimati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.Hai ca poate am exagerat ca eu sunt un incepator mai speriat de bombe+vreo 5 cazaturi la activ pana acum,usoare din fericire si lasate doar cu julituri de asemenea si cu o mobra care momentan nu are semnalizare =)) tot din cauza cazaturii mele de zevzec.

O sa particip in viitor la plimbarile voastre daca mai vreti sa ma primiti.

De asemenea pentru viitor,cine vrea din grup,am o propunere :

Cine ar vrea sa mearga dar atentie eu as cam vrea sa o iau pe drumul vechi nu pe autostrada ca nu pot tine motorul mult timp la vit de peste 100 km\h,in modul constant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti binevenit absolut cand vrei tu, Eugen!

mie mi se pare ok si propunerea, e interesanta tzinta propusa de tine. arunca-ti ochii pe traseul asta: http://www.mopedmap.net/route/605881 - zona de drum din dobrogea e absolut surprinzatoare si drumul e bun si pustiu. e drept, cuprinde si autostrada (la intoarcere) -dar negociem...:beer: si fireste, e un traseu de 2 zile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foartemegaexcelent!

Tinta de maine este: Salina de la Slanic-Prahova

Nu uita ca plecarea se face de la benzinaria Petrom de pe dreapta -cum treci pe sub podul de cale ferata de dupa fantana Miorita, maine 31 iulie ora 9.30.

Vezi traseul detaliat aici, cat si punctul exact de intalnire: http://www.mopedmap.net/route/612710

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...